Εγγραφές σε Π.ΕΠΑΛ και ΕΠΑΛ

ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΑ Π.ΕΠΑΛ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών που έχετε κάνει ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής σε Π.ΕΠΑΛ και τα παιδιά σας έχουν κατανεμηθεί σε αυτό, οφείλετε από Δευτέρα 10 Ιουλίου έως και Παρασκευή 14 Ιουλίου 2023 να οριστικοποιήσετε την εγγραφή τους στην σχολική μονάδα που έχουν κατανεμηθεί υποβάλλοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά, είτε ηλεκτρονικά στο email του Π.ΕΠΑΛ, είτε μεταφορτώνοντάς τα στην εφαρμογή e-eggrafes, είτε με φυσική παρουσία κατά τις ημέρες θερινής εφημερίας (Για τη ΔΔΕ Γ΄ Αθήνας ως ημέρα θερινής εφημερίας ορίζεται η Παρασκευή).

Αν δεν οριστικοποιήσετε την αίτηση εγγραφής, η εγγραφή τους δεν θεωρείται ολοκληρωμένη.

ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΑ ΕΠΑΛ

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών που έχετε κάνει ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής σε ΕΠΑΛ και τα παιδιά σας έχουν κατανεμηθεί σε αυτό, οφείλετε από Δευτέρα 10 Ιουλίου έως και Παρασκευή 21 Ιουλίου 2023 να οριστικοποιήσετε την εγγραφή τους στην σχολική μονάδα που έχουν κατανεμηθεί υποβάλλοντας τα απαραίτητα δικαιολογητικά, είτε ηλεκτρονικά στο email του ΕΠΑΛ, είτε μεταφορτώνοντάς τα στην εφαρμογή e-eggrafes, είτε με φυσική παρουσία κατά τις ημέρες θερινής εφημερίας (Για τη ΔΔΕ Γ΄ Αθήνας ως ημέρα θερινής εφημερίας ορίζεται η Παρασκευή).